НЕ ПОГАСНЕ ПАМ'ЯТІ СВІЧА

   За всю історію свого життя український народ багато разів зазнавав горя, терпів муки і знущання від різних окупантів, але найбільше лихо принесла на родючі українські землі комуно-більшовицька влада. Геноцид проти української нації досяг своєї вершини у 1932-1933р.р, коли комуністичним голодомором було знищено від 7,5 млн. до 12,5 млн. людей.

   Щороку в Україні в останню суботу листопада вшановують пам'ять мільйонів невинно загиблих українських громадян, які у 1932-1933 рр. були виморені штучно організованим голодом. Ці сумні, жахливі, болісні події бентежать пам'ять та ятрать душу кожного свідомого громадянина. На знак вшанування пам'яті жертв Голодомору у нашій бібліотеці підготовлено книжкову виставку ,,Запали свічку".

   А тому варто робити все, щоб наші нащадки, особливо діти, знали про ті лихоліття, берегли їх у своїй пам'яті в ім'я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилося.Події, що змінили долю України

                                                                                                              Вже не бачить батько і не зустріне мати…
                                                                                                                          Живого сина в світі вже нема
                                                                                                                          Ми будемо їх вічно пам’ятати
                                                                                                                          Героям України честь і хвала!

   21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. День Гідності та Свободи України-це вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013-лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

   Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.

   До Дня Гідності та Свободи вийшли друком низка літературних та публіцистичних творів українських авторів, істориків, філософів про Героїв Небесної сотні, учасників Революції Гідності та антитерористичної операції на Сході України. Деякі з цих творів є в нашій бібліотеці, з цієї нагоди бібліотека запрошує усіх бажаючих переглянути книжкову виставку приурочену цій даті «Події, що змінили долю України».Українську рідну мову в дар дали мені батьки

    Любити, шанувати і плекати рідну мову-святий обов’язок кожного українця. Сьогодні, 9 листопада, в день преподобного Нестора Літописця, наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято встановлено Указом Президента України №1241/97 від 06.11.1997р. З цієї нагоди наша бібліотека запрошує усіх бажаючих переглянути виставку ілюстративно-книжкових видань, приуроченій цій даті. Це і знакові книги української писемності, статті з періодичних видань, словники, довідники з українського правопису.


Гірчить Чорнобиль крізь роки

   Щороку 14 грудня в Україні вшановують подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які врятували не лише українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки некерованої ядерної стихії. Саме у цей день в 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Прикладом мужності та героїзму були дії ліквідаторів, які працювали в зоні радіаційного забруднення.

   Сьогодні ми хочемо представити Вам віртуальну книжкову виставку на цю болючу для кожного з нас тему. Ця література про тих, хто перший вступив у двобій з полум’ям та радіаційним монстром, і ціною свого життя та здоров’я врятував світ.

   


Пригоди Марка Твена і його героїв (185 років від дня народження Марка Твена (1835-1910) американського письменника)

   30 листопада світ відзначає 185 років від дня народження відомого американського письменника,гумориста,публіциста,й видавця Марка Твена,який прославився як людина багатьох талантів. Він працював друкарським набирачем,журналістом,лоцманом річкового пароплава на Міссісіпі,копав срібло в Неваді і золото в Каліфорнії. Він об'їхав безліч країн світу. Та насамперед, Марк Твен відомий світу як письменник. Учні 6 тих класів на бібліотечному уроці познайомились з Пригодами Марка Твена і його героїв.

Толерантність жити в мирі з іншими

    "Любов виникає з любові: коли я хочу, щоб мене любили я сам перший люблю". Ці слова відомого мудреця - гуманіста Григорія Сковороди, найбільш влучно відображають проблему взаєморозуміння, тобто толерантності. Більш детально про толерантність та толерантне ставлення до інших мали змогу дізнатись гімназисти на бібліотечному уроці: Толерантність - жити в мирі з іншими. Діти прослухали історію виникнення Міжнародного дня толерантності. Також повчальні легенди про розуміння та терпимість людей. Діти були зацікавлені в обговоренні тематичних питань та із задоволенням взяли участь у іграх "Перед вами два шляхи. Обирайте..." та "Чарівна рука" . 

    Підводячи підсумки, бачимо, що у наших дітей різні точки зору, а значить-свої власні думки, почуття сприйняття життя. По завершенню уроку ми зуміли розібратися в чому полягає суть такої категорії, як толерантність, і дійшли висновку, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, терпимість, дотримання рівноправності врятує світ.


Мова – талісман людини та нації


   Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови-це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою-сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

   Панас Мирний сказав: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова ,ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.»

   Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято-День української писемності і мови. В нашій бібліотеці розгорнута книжкова виставка «Мова- талісман людини та нації». Читачі цікавляться з історією походження і розвитком нашої мови. Бо шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби. Українська мова загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури.


Що краще - електронна книга чи звичайна? Які переваги однієї над іншою?

Не важливо, що у вас в руках - електронна або паперова книга. Це справа особистих уподобань.

     Зовсім недавно швидка смерть паперових книг вважалася практично доконаним фактом. Ось ще трохи, ще трохи, і електронні книги повністю витіснять численні «цеглини». Але «трохи» вже минуло, а книговидавництво все так само живе, полиці книжкових магазинів не порожніють, публічні бібліотеки не зачиняються. Що ж пішло «не так»? Чому сторінки, що пахнуть друкарською фарбою, все ще милі нашому серцю?

Більше інформації можна дізнатись натиснувши на  посилання

НАЙКРАСИВІША БІБЛІОТЕКА В СВІТІ ЗНАХОДИТЬСЯ В ПРАЗІ, ЧЕХІЯ

   Бібліотека Клементінум є одним із найчудовіших прикладів архітектури бароко у світі. Вона була відкрита в 1722 році як частина університету єзуїтів і є домівкою для більш ніж 20 тисяч книг. Не так давно бібліотека була визнана однією з найбільш красивих і величних у світі!

   Стельові фрески були написані Яном Хиблом. А в 1781 році директор Карл Рафаель Унгар заснував тут Національну бібліотеку — колекцію літератури чеською мовою.

   Ця бібліотека є рідкісним і маловідомим скарбом, вона пов’язана з кількома дивовижними фактами. По-перше, Клементінум був третім за величиною єзуїтським коледжем у світі. По-друге, ще в 1775 році тут почали вести метеозведення і продовжують досі. І, нарешті, це місце представлено в романі відомого іспанського письменника Хорхе Луїса Борхеса.

                                          Більше фото можна переглянути натиснувши на  посилання