Той квітень не забудеться ніколи...

     Чорнобиль... Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок. Минуло 36 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія-техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров'ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров'ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.

    Пам'ятаємо цей день, який став чорною сторінкою в історії України. Відеоогляд художньої літератури, присвяченої жертвам Чорнобильської трагедії.


Письменники короновані словом

     Книга - одне з найбільших чудес, створене людиною. З тих пір як люди навчилися писати, свою всю мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.

Якщо хочеш поговорити з кимось-відкрий книгу .

Якщо ти занудьгував-візьми книгу.

Якщо хочеш одержати пораду-відшукай її в книзі.

Якщо мрієш знайти друга-подружи з книгою.

Якщо мрієш стати справжньою людиною-читай книги.

       Книги допоможуть дістатись до мрії. Пропонуємо ознайомитися з творчістю сучасних письменників, що здобули визнання, мають нагороди, а також багатий літературний доробок.


Нація, яка читає - НЕПЕРЕМОЖНА!

З КНИГОЮ ДО ПЕРЕМОГИ ! 

Всеукраїнський тиждень дитячого  читання -2022

     Цього року Тиждень дитячого читання в Україні проходить у дуже тривожний час. Але всі ми чудово знаємо,що саме читання та книги допомагають дитині стати більш освіченою, а значить більш сильнішою і успішнішою. А ще книга сьогодні, якнайкраще  допомагає нам відволікатися від сумних думок і переживань.

    Пропонуємо познайомитись з класичними творами української літератури,які відзначають у 2022 році свої ювілеї. Тож читаємо більше і перемагаємо ворога разом із улюбленими книжками!


21 березня - Всесвітній день поезії


Ангели пам'яті

   20 лютого в Україні вшановують День пам'яті Героїв Небесної Сотні,згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років Пам'ятний день встановлено указом Президента України.

    Герої Небесної Сотні своєю жертовністю показали,що наш український дух є незламним,а народ - нескореним.Тяжкі дні лютого 2014-го стали часткою історії,але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях.Ці дні назавжди змінили хід історії України.

   До вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні у нашій бібліотеці проведено тиху акцію" Ангели пам'яті".Присутні учасники акції вирізали білих паперових ангелів,як символ розстріляних мирних людей і нашої пам'яті про їх подвиг,здійснений задля щасливого та незалежного майбутнього України...

a95ff82727337aaab05f4997f8365e41.jpg

Фото переглянути можна, натиснувши на посилання

Сторінками Афганської війни

    15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення радянських військ з Афганістану.

   Афганська війна-одна з самих трагічних сторінок історії нашого народу,яка тривала вдвічі довше ніж Друга світова.В бібліотеці оформлена книжкова виставка" Сторінками Афганської війни", де читачі мають можливість ознайомитися з літературою,у матеріалах якої висвітлюються вищезгадані події.

   З 1979 до 1989 року, близько ста п'ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило "Афганської війни". 290 українців не повернулося з Афганістану, 62-вважаються зниклими безвісти, або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

   На представлених матеріалах спогади "афганців", проблеми фізичної та моральної реабілітації воїнів, поеми та вірші, присвячені подіям Афганської війни. Це розповіді про те, що людина робить на війні і що війна робить з людиною.

   Афганська війна...Страшна війна минулогостоліття,пекуча рана,яка болить і досі. Користувачі бібліотеки з великим щемом перегорнули сторінки видань, які розповідають про всіх учасників Афганської війни.

   Неможливо викреслити з пам'яті воїнів,ні тих,хто загинув,ні тих,хто пройшов через пекло Афганської війни і для кого вона триває й досі. У книгах,спогадах,у снах,у думках...Пам'ять про ці події завжди залишиться в пам'яті українського народу та буде прикладом для молодшого покоління.


2 лютого Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day).

    День започаткований міжнародним освітнім проєктом LitWorld і відзначається з 2009 р. в першу середу лютого у 173 країнах світу.
Читання вголос – річ надзвичайно корисна.
Читання вголос
  • стимулює розвиток мозку,
  • наповнює словниковий запас,
  • розвиває увагу та уяву,
  • залучає візуальне та слухове сприйняття,
  • покращує моторну активність (рухи губами).
     Під час читання вголос з'являється ефект автореференції – схильність людини краще запам’ятовувати інформацію.
   Свято спрямоване на те, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного.
     Учасники акцій, присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос.
В цілому, свято має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою.
    У багатьох соцмережах видатні і знамениті актори та громадські діячі читають вголос і це має надзвичайно потужний відгук у зацікавленої аудиторії.
    Тож, обирайте книгу і читайте, насолоджуючись улюбленими творами!

Презентація «Всесвітній день читання вголос» | Презентація. Виховна робота


ПОНАД КРУТАМИ ВІЧНІСТЬ У СУРМИ СУРМИТЬ.

     Крути, 29 січня 1918 року... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. Саме цього дня в 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-ти тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

    Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя герої зупинили наступ ворога на два дні.

   Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним, тому що вони власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

    Офіційно День пам'яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007року був підписаний Указ "Про вшанування пам'яті героїв Крут".

   До цієї дати наша бібліотека підготувала книжкову виставку "Понад Крутами вічність у сурми сурмить", мета якої розкрити причини трагедії під Крутами, виховувати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.Ювілейний колаж "Весь світ у книзі" 

(190 років від дня народження Льюїсу Керролу )

    27 січня виповнюється 190 років Льюїсу Керролу - видатному англійському письменнику, філософу, математику, класику світової дитячої літератури. Льюїса Керрола вважають найзагадковішим письменником Англії, існує навіть "міф Керрола", оскільки в біографії автора є багато загадковості. Англійці стверджують: іноземці нічого не знають про Англію, якщо не чули про Алісу, Чешерського Кота, або Капелюшника. Усе це герої знаменитої казки "Аліса в Країні Див", яка прославила Льюїса Керрола на весь світ і стала перлиною дитячої світової літератури.

     Наша бібліотека пропонує вашій увазі ювілейний колаж "Весь світ у книзі". Усіх хто бажає прочитати книги про пригоди Аліси запрошуємо до бібліотеки.

01

02 03 04 05 06 07

НЕ ПОГАСНЕ ПАМ'ЯТІ СВІЧА

   За всю історію свого життя український народ багато разів зазнавав горя, терпів муки і знущання від різних окупантів, але найбільше лихо принесла на родючі українські землі комуно-більшовицька влада. Геноцид проти української нації досяг своєї вершини у 1932-1933р.р, коли комуністичним голодомором було знищено від 7,5 млн. до 12,5 млн. людей.

   Щороку в Україні в останню суботу листопада вшановують пам'ять мільйонів невинно загиблих українських громадян, які у 1932-1933 рр. були виморені штучно організованим голодом. Ці сумні, жахливі, болісні події бентежать пам'ять та ятрать душу кожного свідомого громадянина. На знак вшанування пам'яті жертв Голодомору у нашій бібліотеці підготовлено книжкову виставку ,,Запали свічку".

   А тому варто робити все, щоб наші нащадки, особливо діти, знали про ті лихоліття, берегли їх у своїй пам'яті в ім'я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилося.Події, що змінили долю України

                                                                                                              Вже не бачить батько і не зустріне мати…
                                                                                                                          Живого сина в світі вже нема
                                                                                                                          Ми будемо їх вічно пам’ятати
                                                                                                                          Героям України честь і хвала!

   21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. День Гідності та Свободи України-це вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013-лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

   Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.

   До Дня Гідності та Свободи вийшли друком низка літературних та публіцистичних творів українських авторів, істориків, філософів про Героїв Небесної сотні, учасників Революції Гідності та антитерористичної операції на Сході України. Деякі з цих творів є в нашій бібліотеці, з цієї нагоди бібліотека запрошує усіх бажаючих переглянути книжкову виставку приурочену цій даті «Події, що змінили долю України».Українську рідну мову в дар дали мені батьки

    Любити, шанувати і плекати рідну мову-святий обов’язок кожного українця. Сьогодні, 9 листопада, в день преподобного Нестора Літописця, наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято встановлено Указом Президента України №1241/97 від 06.11.1997р. З цієї нагоди наша бібліотека запрошує усіх бажаючих переглянути виставку ілюстративно-книжкових видань, приуроченій цій даті. Це і знакові книги української писемності, статті з періодичних видань, словники, довідники з українського правопису.


Гірчить Чорнобиль крізь роки

   Щороку 14 грудня в Україні вшановують подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які врятували не лише українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки некерованої ядерної стихії. Саме у цей день в 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Прикладом мужності та героїзму були дії ліквідаторів, які працювали в зоні радіаційного забруднення.

   Сьогодні ми хочемо представити Вам віртуальну книжкову виставку на цю болючу для кожного з нас тему. Ця література про тих, хто перший вступив у двобій з полум’ям та радіаційним монстром, і ціною свого життя та здоров’я врятував світ.

   


Пригоди Марка Твена і його героїв (185 років від дня народження Марка Твена (1835-1910) американського письменника)

   30 листопада світ відзначає 185 років від дня народження відомого американського письменника,гумориста,публіциста,й видавця Марка Твена,який прославився як людина багатьох талантів. Він працював друкарським набирачем,журналістом,лоцманом річкового пароплава на Міссісіпі,копав срібло в Неваді і золото в Каліфорнії. Він об'їхав безліч країн світу. Та насамперед, Марк Твен відомий світу як письменник. Учні 6 тих класів на бібліотечному уроці познайомились з Пригодами Марка Твена і його героїв.

Толерантність жити в мирі з іншими

    "Любов виникає з любові: коли я хочу, щоб мене любили я сам перший люблю". Ці слова відомого мудреця - гуманіста Григорія Сковороди, найбільш влучно відображають проблему взаєморозуміння, тобто толерантності. Більш детально про толерантність та толерантне ставлення до інших мали змогу дізнатись гімназисти на бібліотечному уроці: Толерантність - жити в мирі з іншими. Діти прослухали історію виникнення Міжнародного дня толерантності. Також повчальні легенди про розуміння та терпимість людей. Діти були зацікавлені в обговоренні тематичних питань та із задоволенням взяли участь у іграх "Перед вами два шляхи. Обирайте..." та "Чарівна рука" . 

    Підводячи підсумки, бачимо, що у наших дітей різні точки зору, а значить-свої власні думки, почуття сприйняття життя. По завершенню уроку ми зуміли розібратися в чому полягає суть такої категорії, як толерантність, і дійшли висновку, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, терпимість, дотримання рівноправності врятує світ.


Мова – талісман людини та нації


   Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови-це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою-сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

   Панас Мирний сказав: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова ,ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.»

   Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято-День української писемності і мови. В нашій бібліотеці розгорнута книжкова виставка «Мова- талісман людини та нації». Читачі цікавляться з історією походження і розвитком нашої мови. Бо шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби. Українська мова загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури.


Що краще - електронна книга чи звичайна? Які переваги однієї над іншою?

Не важливо, що у вас в руках - електронна або паперова книга. Це справа особистих уподобань.

     Зовсім недавно швидка смерть паперових книг вважалася практично доконаним фактом. Ось ще трохи, ще трохи, і електронні книги повністю витіснять численні «цеглини». Але «трохи» вже минуло, а книговидавництво все так само живе, полиці книжкових магазинів не порожніють, публічні бібліотеки не зачиняються. Що ж пішло «не так»? Чому сторінки, що пахнуть друкарською фарбою, все ще милі нашому серцю?

Більше інформації можна дізнатись натиснувши на  посилання

НАЙКРАСИВІША БІБЛІОТЕКА В СВІТІ ЗНАХОДИТЬСЯ В ПРАЗІ, ЧЕХІЯ

   Бібліотека Клементінум є одним із найчудовіших прикладів архітектури бароко у світі. Вона була відкрита в 1722 році як частина університету єзуїтів і є домівкою для більш ніж 20 тисяч книг. Не так давно бібліотека була визнана однією з найбільш красивих і величних у світі!

   Стельові фрески були написані Яном Хиблом. А в 1781 році директор Карл Рафаель Унгар заснував тут Національну бібліотеку — колекцію літератури чеською мовою.

   Ця бібліотека є рідкісним і маловідомим скарбом, вона пов’язана з кількома дивовижними фактами. По-перше, Клементінум був третім за величиною єзуїтським коледжем у світі. По-друге, ще в 1775 році тут почали вести метеозведення і продовжують досі. І, нарешті, це місце представлено в романі відомого іспанського письменника Хорхе Луїса Борхеса.

                                          Більше фото можна переглянути натиснувши на  посилання