НАША ІСТОРІЯ: КРОК ЗА КРОКОМ 

Так усе починалось…

      1967 рік. 1 вересня – стало святом для учнів, вчителів та мешканців міста. Адже сьогодні відкрила двері нова школа з просторими, світлими класами, гучними коридорами, майстернями, спортивною залою, бібліотекою…

         Численні вітання від гостей приймали учні та педагогічний колектив Сарненської середньої школи №5, адже саме з цього розпочинався шлях сьогоднішнього навчального закладу – гімназії. Почесний обов’язок директора школи виконував Дишель Юхим Олександрович. Символічний ключ новобудови він отримав від будівельників ПМК-66. Діти з нетерпінням чекали першого дзвінка, який поведе їх в країну Знань.

       На шляху становлення середньої школи №5 чимало досягнень та перемог. Учнівський та педагогічний колектив закладу за успіхи в роботі неодноразово отримував перехідний Червоний Прапор та численні нагороди.

      Ґрунтовні знання з навчальних дисциплін отримували діти завдяки талановитим та мудрим педагогам: Марії Іванівні Миселюк, Лідії Михайлівні Тендітній, Олександру Васильовичу  Дорощуку, Вірі Андріївні Малець, Юхиму Олександровичу Дишелю та багатьом іншим вчителям.

          Бурхливим, насиченим та цікавим життям були сповнені будні піонерів. Піонерська дружина імені Дмитра Миколайовича Медвєдєва були гідні носити ім’я Героя Радянського Союзу.

        Традицію бути кращими в навчанні та вихованні підростаючого покоління продовжили Володимир Олександрович Довгань та В’ячеслав Іванович Третяк. Вони виконували нелегкі обов’язки директора Сарненської середньої школи №5.

        1994 рік – час вимагав нових рішень, кардинальних змін. Рішенням виконавчого комітету від 8 червня 1994 року на базі середньої школи №5 було створено заклад нового типу – гімназію, яка під незмінним керівництвом Шепель Тамари Степанівни продовжила кращі традиції Сарненської середньої школи № 5 і протягом багатьох років забезпечує високий рівень загальної середньої освіти, творчий розвиток дітей.

        У гімназії обладнано 25 навчальних кабінетів, 2 майстерні, кабінет інформатики, працює кабінет соціально-психологічної служби, хореографічний кабінет. Завдяки перемозі педагогів гімназії  у Всеукраїнському проекті «Pt – перспективні технології навчання» було модернізовано кабінет інформатики – отримано у подарунок новий комп’ютерний клас. В освітньому закладі діє локальна мережа «Інтернет», є власний сайт. Гімназія – учасник програми малих грантів  глобального екологічного фонду ООН. Це дало можливість отримати мультимедійні дошки, проектори, телевізор, фотоапарат, офісні меблі, туристичне спорядження, відкрити сучасну конференц-залу, видати книгу учнівських науково-дослідницьких робіт «Земля кличе до істини», учні мали змогу відвідати пам’ятні місця України (Карпати, центральна Україна, Київ). Значну допомогу у створенні сучасного освітнього простору в гімназії надають органи місцевої влади, зокрема Сарненська районна державна адміністрація та Сарненська районна рада. Саме за їх підтримки у 2019-2020 навчальному році у гімназії обладнано сучасну лабораторію для  STEM – освіти.

        Сьогодні у гімназії працює 45 педагогів, серед яких двоє мають  почесне звання «Заслужений учитель України»,  чотири - відмінники освіти України, один учитель нагороджений нагрудним знаком «О.А. Захаренко». Учителі закладу щорічно беруть участь у конкурсах професійної майстерності, ярмарках педагогічної творчості. Досвідом роботи учителі гімназії діляться у фахових виданнях. Гімназія є дійсним членом Асоціації «Відроджені гімназії України» і за планом роботи Асоціації на базі нашого закладу було проведено семінар «Економічна освіта як складова громадянської», науково-практичну конференцію «Освітній процес у закладах нового типу як система формування життєвої компетенції особистості» та інші заходи.

     Освітній процес закладу будується на принципі дитиноцинтризму, що орієнтується на інтереси особистості та спрямований на розвиток компетентностей, ерудиції, творчих здібностей і культури особистості. Колектив гімназії постійно дбає про створення належних умов для різнобічного розвитку й саморозвитку кожної дитини шляхом  запровадження компетентнісного підходу в рамках гімназійної освіти. Гімназисти мають можливість вивчати 2 іноземні мови (англійську, німецьку, французьку або польську за вибором), поглиблено вивчати математику, українську мову, англійську мову; створена і працює мережа профільних класів.

       Участь в інтелектуальних конкурсах є невід’ємною складовою в роботі педагогів щодо розвитку здібностей учнів. Щорічно результативною є участь гімназистів в олімпіадах з базових дисциплін, захисті  науково-дослідницьких робіт, інтелектуальних конкурсах Всеукраїнського та Міжнародного рівнів з різних галузей наук.

       В основу виховної роботи покладено Програму національного виховання  учнівської молоді  на 2008 - 2020  роки. Виховна робота спрямована на реалізацію моделі «Гімназист – успішна та компетентна особистість».  Велика  увага  приділяється патріотичному, громадянському, екологічному, правовому, родинно-сімейному, трудовому вихованню, формуванню навичок здорового способу життя в дітей. У гімназії діє ДГО «Екологічний клуб «Паросток»», яка співпрацює з ПРОООН. Учні гімназії беруть участь у різноманітних міських та районних заходах.

        У педагогічному колективі існує чітке розуміння того, що реалізувати нові освітні завдання, визначені реформою системи освіти, неможливо без нових підходів, тому пріоритетним напрямком діяльності педагогічного колективу є впровадження в освітній процес сучасних технологій та інноваційних педагогічних методик.

Інформація про директорів, що очолювали педагогічний колектив середньої школи №5

 1. Дишель Юхим Олександрович, перший директор СШ №5  – відмінник освіти, заслужений учитель УРСР.
 2. Довгань Володимир Олександрович, другий директор СШ №5, вчитель математики - відмінник освіти.
 3. Третяк В’ячеслав Іванович, третій директор СШ №5, вчитель фізики.
 4. Шепель Тамара Степанівна, вчитель економіки та географії, відмінник освіти України, заслужений учитель України  – директор Сарненської гімназії.

Інформація про вчителів, що отримали нагороди та відзнаки

 1.  Дишель Юхим Олександрович, перший директор СШ №5 – відмінник освіти, заслужений учитель УРСР.
 2. Бортнік Ганна Андріївна, вчитель української мови та літератури була нагороджена орденом Трудового Червоного прапора.
 3. Козловська Онисія Олексіївна, вчитель початкових класів нагороджена медаллю медаллю А. С. Макаренка.
 4. Малець Віра Андріївна, організатор позакласної та позашкільної виховної роботи Сарненської середньої школи №5 нагороджена грамотою Президії Верховної Ради УРСР та медаллю «За трудову звитягу».
 5. Немоловська Наталія Миколаївна, вчитель математики нагороджена грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

Заслужені вчителі України:

 1. Шепель Тамара Степанівна, вчитель економіки та географії
 2. Тітечко Світлана Євстафіївна, вчитель географії:

Нагрудний знак "О. А. Захаренко":

 1. Шепель Тамара Степанівна, директор Сарненської гімназії, вчитель економіки та географії

Відмінники освіти:

 1. Шепель Тамара Степанівна, директор Сарненської гімназії, вчитель географії та економіки;
 2. Станкова Тамара Володимирівна – вчитель англійської мови;
 3. Дорощук Наталія Іванівна - вчитель англійської мови;
 4. Токарчук Олена Євгеніївна – заступник директора, вчитель зарубіжної літератури;
 5. Тітечко Світлана Євстафіївна – вчитель географії. 

Лауреати обласного етапу конкурсу «Вчитель року»     

 1. Тітечко Світлана Євстафіївна – вчитель географії;
 2. Дударик Роман Гнатович – вчитель історії;
 3. Щебликіна Олена Миколаївна – класний керівник;
 4. Зозюк Ірина Валеріївна – вчитель української мови та літератури;
 5. Муляр Світлана Петрівна – вчитель хімії;
 6. Мацкова Лариса Петрівна - вчитель зарубіжної літератури;
 7. Бойко Наталія Кирилівна - вчитель англійської мови.
 8. Бойко Віктор Васильович - вчитель трудового навчання